Pravidla

Hraje se podle pravidel ČFbU, které jsou komplet k dispozici zde (pro šťouraly Hrací plocha, Čas hry není podle pravidel, což je ta klíčová výjimka, která pravidla potvrzuje)

Hrát se bude v počtu 4+1 (4 hráči v poli + brankař).

Herní čas

Zápasy ve skupině a ve čtvrtfinále se hrají 2 x 7 minut hrubého času s krátkou přestávkou na vystřídání stran. Zápasy v malém finále a finále se hrají také 2 x 7 minut hrubého času (zastavuje se na góly a delší zdržení hry)., poslední 2 minuty čas čistý.

Tresty se zkracují:
  •     2 minutový trest se zkracuje na 1 minutový trest
  •     5 minutový trest se zkracuje na 3 minutový trest

Omezení pro hráče

Turnaje je určen pro hráče, kteří jsou buď amatéři a nebo hrají nejvýše regionální ligu. V týmu tedy mohou být maximálně 3 hřáči, kteří jsou v den konání turnaje registrováni za tým hrající v divizi. Brankář, hráči 2. ligy juniorů nebo ženské 1. ligy jsou na výjimku (písemnou žádost posílejte na email).

Každý hráč může v turnaji nastoupit pouze za 1 tým.

Vyhodnocení postupu

Ve skupinách

Hraje se metodou každý s každým ve dvou skupinách. Za vítězství 3 body, remízu 1 bod, prohru 0 bodů. Výsledek v tabulce rozhodují tyto kriteria v uvedeném pořadí:
  1.     vyšší bodový zisk
  2.     vzájemné utkání
  3.     rozdíl v celkovém skóre
  4.     větší počet vstřelených branek
  5.     los

V play-off

Do play-off postupují první čtyři týmy z každé skupiny. Ve čtvrtfinále se bude hrát tradiční metodou "pavouka" (viz. rozpis). V play-off se nehraje prodloužení, ale zápasy jsou rozhodovány dle tohoto klíče:
  1.     zápas rozhodnut v základním hracím čase
  2.     série 3 trestných nájezdů na obou stranách
  3.     trestné nájezdy formou "rychlá smrt" do rozhodnutí zápasu

Rozhodčí

Zápasy budou řídit kvalifikovaní rozhodčí s licencí ČFbU.

Ostatní pravidla

Čekací doba na zahájení zápasu je maximálně 5 minut od času uvedeného v rozpisu. V případě, že se některý tým nedostaví v počtu potřebném k zahájení zápasu, prohrává kontumačně 0:5.

V případě shody barvy dresů se musí družstvo zapsané jako hostující převléci do sady v jiném barevném provedení.

Protesty musí být doručeny písemnou formou rozhodčím nebo pořadateli turnaje do 15 minut po skončení zápasu.

Kauce za podání protestu je 500,- Kč. V případě zamítnutí protestu kauce propadá. Rozhodnutí jury je konečné.

Upozornění : Všichni hráči se účastní turnaje na vlastní zodpovědnost a organizátor není zodpovědný za případné škody, zranění či ztráty v průběhu turnaje.